Liner Havuzlar da Merdiven Seçenekleri

Havuz Sahipleri ya da kullanıcıları  sudan çıkmak için bir yola ihtiyaç duyarlar, bu yüzden en azından gerçek adımlar olmasa da bir merdivene ihtiyacınız vardır ve bunları baştan itibaren tasarımınıza dâhil etmeniz gerekir.

Sermed Havuz , prefabrikhavuzların üretimi ve montajında ​​uzmanlaşmasına rağmen, yıllarca sadece vinil havuzlarla ile çalıştık.Adımlar ve merdivenler gibi ayrıntılar dâhil olmak üzere arka bahçeniz için en iyi kararı verebilmeniz için bilgimizi sizinle paylaşmak için buradayız.

Gömme Bir Lineryüzme  havuzu için üç seçeneğiniz aşağıdaki gibidir:

  1. Beyaz plastik basamaklı paslanmaz merdiven  (standart)
  2. Vinilüzerinde basamaklar
  3. Fiber Merdiven ( Ankastre)

Beyaz Plastik Basamaklı Paslanmaz Merdiven

Beyaz plastik basamaklar vinil astar havuzları için standarttır. Benim için ve muhtemelen çoğu insan için bu ha­vuz­­larda görmeyi beklediğimiz türden basamaklardır.PVC den yapılmış basamakları  ve paslanmaz borular ile havuz duvarlarına tutturul­muş­tur.

Artıları

Bu basamaklarekonomiktir. Sonuçta, çoğu liner havuzuyla birlikte gelen seçenektir. Oldukça dayanıklıdır­lar. Üzerindeki katı olmayan sağlam plastik/polimerdir, bu nedenle yırtılma veya delinme konusunda endişe­len­menize gerek yoktur.

Eksileri

Havuz görselinde  en güzel şey değildir (sade ama hoş bir  görünüme sahiptir). Vasat görünümün yanı sıra, be­yaz kirleri hızlı bir şekilde gösterir.

Bazı insanlar liner havuzları farklı tasarlamayı severler, böylece beton veya fiberglastan yapılmış gibi görünürler.

Liner HavuzÜzerinde Basamaklar

Linerüst basamaklar, duvar panellerini monte ederken taktığınız bir dizi prefabrik basamaktır. Birden çok şekilde ve malzemedenyapılmış olabilirler. Astarı basamaklarauyacak şekilde sipariş edebilirsiniz.

Artıları

Basamaklar üzerindeki liner beyaz plastikten daha çekicidir.

Ayrıca daha fazla seçeneğiniz var: Onları nereye koymak istediğinizi (duvar boyunca, köşede vb.), nasıl görün­dük­­­lerini (doğrusal veya yuvarlak) ve hangi malzemeden yapıldıklarını (metal veya polimer) seçebilirsiniz.

Eksileri

Tahmin edebileceğiniz gibi, liner üzerindeki basamaklar düz plastik basamaklardan daha pahalıdır. Bu, hem baş­lan­­gıç onarımını hem de liner onarımı ve değiştirmelerinin kullanacağınız dönem içerisinde malzeme + işçilik  maliyetini içerir.

Paslanmaz Standart Merdiven

Havuz merdiveni, havuzun kenarından aşağı inen basamaklara sahip paslanmaz çelik raylardır. Verandaya kuru­lur, havuza değil ve kaldırılabilir.

Artıları

Temel bir havuz merdiveni daha ucuzdur.

İsterseniz merdiveni çıkarıp kaldırabilirsiniz. Örneğin, kapalı sezonda kaldırabilir ve ardından havuzörtüsünü kapatabilirsiniz. Bu şekilde havuz kapağının etrafını dolaşacak şekilde özelleştirilmesi gerekmez; beyaz plastik havuz basa­mak­larıyla yapmanız gerekir.

Bir merdiven çıkarılabilir ve yapması kolay olduğundan, yıprandığında kolayca değiştirebilirsiniz.

Eksileri

Havuza girip çıkmak için paslanmaz bir merdiveni kullanmak diğer merdiven modellerine göre  daha zordur. Güçlü, hareketli veya çevik olmayan insanlar için özel­likle zor olabilir. Yaşlı insanların havuzu kullanacakları zaman normal basamaklar daha iyi bir seçenek olabilir. https://www.sermedhavuz.com.tr/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*