Lazer Epilasyon Kalıcı mıdır?

Lazer enerjisi ile ilk seanstan itibaren kıl miktarı azalır ve devam eden seanslarla birlikte kalıcı bir etki yakalanır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Ciltte Kızarıklık Olur mu?

Nadiren, Erkek lazer epilasyon uygulaması sonrasında kısa sürekli (5-30 dk.) bir kızarıklık oluşabilir. Bu sürenin ardından kızarıklık tümüyle kaybolur ve herhangi bir rahatsızlık hissi oluşmaz.

Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrası İz Kalır mı?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında kişide kalıcı izler, lekeler ve cilt hasarları oluşmamalıdır. Uygulama yapılacak kişinin cilt rengi, kıl yapısı ve yoğunluğu göz önüne alınmalı, doğru yöntem seçilmelidir. Bunun için de lazer epilasyon alanında uzman kişiler tarafından güvenilir kuruluşlarda özenle gerçekleştirilmesi gereken bir uygulamadır.

Uygulama Esnasında Acı Hissedilir mi?

Lazer epilasyon işlemi ağrılı veya acı verici bir işlem değildir. Uygulama esnasında hafif bir yanma hissi duyulabilir ancak soğutucu cihaz sayesinde bu hissin daha da az duyulması sağlanır.

Kişinin ağrı eşiği seviyesi ve Lazer Epilasyon uygulama bölgesinin hassasiyetine göre bu his değişkenlik gösterebilmektedir. Gerekli durumlarda emla kremler ve lokal anestezi kullanabilir. Uygulama sonrasında uzman tarafından cildi rahatlatmak amaçlı krem ve nemlendiriciler tavsiye edilebilir.

Lazer Epilasyon Her Cilt Rengine Uygulanır mı?

Lazer enerjisinin kıl köklerine ulaşması için en ideal kişiler açık cilt rengine ve koyu tüylere sahip olanlardır. Ancak dünya genelinde en fazla kullanılan Alexandrite lazer epilasyon sistemleri ile her cilt rengine kolaylıkla uygulama yapılmakta, koyu cilt rengine sahip olan kişilerde de kalıcı sonuca ulaşılmaktadır.

Bir Seans Ne Kadar Sürer?

İzmir Lazer epilasyon seansının süresini uygulama yapılan bölgenin genişliği, kıl yoğunluğu ve tipi belirler. Ortalama seans süresi bıyık ve çene bölgesi için 1-3 dakika, yüz bölgesi için 4-5 dakika, sırt bölgesi için 25 dakika, tüm bacaklar 35-40 dakika kadardır. Tüm vücuda yapılan işlem ise 1.5-2 saat sürebilmektedir. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*