Sondakika Haberler

 • Fenerbahçe’de kombine biletler satışa çıktı! İşte fiyatlar
  on Aralık 4, 2021 at 1:08 pm

  Fenerbahçe’de 2021-2022 sezonu kombine biletleri satışa çıktı. Sarı-lacivertli kulüp kombine biletlerin fiyatını ise bin 400 lira ile 11 bin 650 lira arasında belirledi. Öğrenci kombineleri ise 700 liradan satışa sunuldu.

 • Güldal Akşit için Meclis’te cenaze töreni düzenlendi
  on Aralık 4, 2021 at 12:54 pm

  Tedavi gördüğü hastanede vefat eden eski Turizm Bakanı ve Devlet Bakanı Güldal Akşit için Meclis’te cenaze töreni düzenlendi. Törende Akşit’in biyografisi okundu. Saygı duruşunun ardından Akşit için dua edildi. Törenin sonrasında Akşit’in yakınları taziyeleri kabul etti.

 • 37 yaşındaki adam halı sahada kalp krizi geçirip hayatını kaybetti
  on Aralık 4, 2021 at 12:51 pm

  Antalya’da halı sahada futbol oynarken kalp krizi geçiren kişi hayatını kaybetti. Cenaze, Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

 • Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Şen, KRV Eyaleti Başbakanı Wüst ile görüştü
  on Aralık 4, 2021 at 12:48 pm

  Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Başbakanı Hendrik Wüst ile Düsseldorf’ta bir araya geldi. Türkiye-Almanya işgücü anlaşmasının imzalanmasından 60 yıl sonra, 900 binden fazla Türk için KRV’nin yeni bir vatan olduğunu ifade eden Wüst, KRV’nin önemli bir parçası olan Türklerin bilim, sivil toplum ve kültür alanlarında katkıda bulunduklarını kaydetti.

 • 144 ülkede ağızları Türk kahvesi tatlandırdı
  on Aralık 4, 2021 at 12:45 pm

  Türkiye’nin kahve ihracatı 5 yılda 2 katından fazla artarak 65,5 milyon dolara ulaşırken ABD’den Belarus’a, Hollanda’dan Rusya’ya kadar 144 ülkede ağızları Türk kahvesi tatlandırdı. Kahve ihracatı 2016’da 9,2 milyon dolar seviyesindeyken 2017’de 10,7 milyon dolar, 2018’de 12,1 milyon dolar, 2019’da 13,3 milyon dolar, 2020’de 20,2 milyon dolara yükseldi.

 • Bakan Kurum: Türkiye’de milyarlarca liralık dev projeleri hayata geçirdik
  on Aralık 4, 2021 at 12:38 pm

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kayacık Spor Tesisleri Temel Atma Töreni’nde konuştu. Sosyal konuttan kentsel dönüşüme kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Kurum, “Çevre yatırımları ve iklim değişikliğiyle mücadele gibi bütün Türkiye’de milyarlarca liralık dev projeleri hayata geçirdik.” ifadelerini kullandı.

 • “Türkiye ile dostluk Ermenistan’ın en büyük güvencesi olur”
  on Aralık 4, 2021 at 12:34 pm

  İkinci Karabağ Savaşı’nın ardından Türkiye, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için verilen mesajlar, Türkiye’deki Ermeni vatandaşlardan da destek görüyor. Dikran Gülmezgil, “Erivan, Türkiye ile helalleşmeli ve önüne bakmalı. Bu dostane ilişkiler sayesinde ekonomisini büyütecek. Türkiye ile dostluk Ermenistan’ın en büyük güvencesi olur. Sınırların açılması iki taraf için de kazanım olur. Ermenistan ekonomik olarak kalkınırken Türkiye de tüm dünyaya iyi niyetini göstermiş olacak. Benim gönlüm Türkiye’nin Ermenistan’a hamilik ve babalık yapmasından yana.” diye konuştu.

 • IMF’den tarihi ‘korkunç kriz’ uyarısı: Gelecek yıl bazı ekonomiler çökebilir
  on Aralık 4, 2021 at 12:23 pm

  Bazı ekonomilerin korkunç bir krizle karşı karşıya kalabileceğini belirten IMF Başkanı Kristalina Georgieva, “G20 alacaklıları yeniden yapılandırmalar müzakere edilirken yeniden borç yapılandırmalarını hızlandırmayı ve borç servisini askıya almayı kabul etmedikçe bazı ülkelerde ekonomik çöküş görebiliriz.” dedi.

 • Sanayi tesisleri “kirletici salım” miktarlarını yıllık raporlayacak
  on Aralık 4, 2021 at 12:18 pm

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, çevre kirliliğiyle mücadele kapsamında, çeşitli sektörlerdeki sanayi tesislerine toprak, su ve havayı kirletme oranlarını yıllık raporlama şartı getirdi. Bu veriler, ilk kez oluşturulacak Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı (KSTK) sisteminde halka açık olarak da yayımlanacak.

 • ‘Mutlak karanlık’taki zorlu mesai
  on Aralık 4, 2021 at 12:16 pm

  Zonguldak’ta dünyanın en zor mesleklerinden birini yapan madenciler, yerin metrelerce altında “kara elmas” olarak adlandırılan taş kömürünü gün yüzüne çıkarmak için alın teri döküyor. Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) bağlı Armutçuk, Kozlu, Karadon, Amasra ve Üzülmez müessese müdürlüklerinin yanı sıra özel maden ocaklarında çalışan işçilerin emeğiyle çıkarılan kömür, bölgedeki demir-çelik fabrikalarının yanı sıra termik santrallere ham madde kaynağı oluşturuyor.