Ekonomi

 • 4 Aralık 2021 altın fiyatları! Gram altın ne kadar, çeyrek altın bugün kaç TL?
  on Aralık 4, 2021 at 10:28 am

  Hafta sonunun ilk gününde altın fiyatları ekonomiyi yakından takip edenler tarafından anlık sorgulanıyor. Altın fiyatları dün önemli seviyelerin üzerindeki konumunu korudu. Peki, bugün çeyrek altın ne kadar, gram altın kaç TL? İşte 4 Aralık 2021 tarihli altın fiyatları..

 • Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin bir gecede buhar oldu! Kripto para Bitcoin fiyatı.. 4 Aralık 2021
  on Aralık 4, 2021 at 10:00 am

  Kripto para dünyasının en çok tercih edilenleri arasında yer alan Bitcoin’in sert düşüşü yatırımcılarını üzdü. Bitcoin, uzun zamandır koruduğu seviyesinde kırılma yaşadı. Sürekli bir düşüş içerisine giren Bitcoin peşinden bütün kripto para piyasasını da sürüklüyor. Peki, Bitcoin neden düşüyor? Bitcoin şuan ne kadar?

 • Bakan Dönmez'den 'Dünya Madenciler Günü' mesajı
  on Aralık 4, 2021 at 9:06 am

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Dünyanın en zorlu mesleklerinden biri olarak kabul edilen madencilik, ülkemiz ve milletimizin kalkınması için büyük bir öneme sahip” dedi.

 • Yılbaşı hindisinin fiyatı belli oldu
  on Aralık 4, 2021 at 8:17 am

  Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde hindi yetiştiricisi Muzaffer Çetin, yılbaşı öncesi hindilere erken talep olduğunu belirterek, 5 bin hindisinin 4 binini, tanesi 300 liradan sattığını söyledi. 

 • Cumhurbaşkanlığı'ndan 'Türkiye markası' genelgesi
  on Aralık 4, 2021 at 6:12 am

  Marka olarak ‘Türkiye’ ibaresinin kullanımına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete’de yayımlandı. Başta diğer devletler ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla resmi ilişkilerde olmak üzere, her türlü faaliyet ve yazışmalarda ‘Turkey’, ‘Turkei’, ‘Turquie’ ve benzeri ibareler yerine ‘Türkiye’ ibaresinin kullanımına özen gösterilecek.

 • Kış lastiği takmamanın sonucu ağır olabilir
  on Aralık 4, 2021 at 5:17 am

  Yolcu ve eşya taşımasında kullanılan araçların ara cezası ile bitmiyor, ceza hukukunda daha ağır sonuçları olabiliyor. (Milliyet/Prof. Dr. Erol Ulusoy)

 • Emekli ve memura enflasyon zammı! Devlet işsizin yanında ödenek 30 günde hesapta
  on Aralık 4, 2021 at 4:48 am

  İşten çıkarılanlar 6 ila 10 ay devletten maaş alıyor. İşsizlik ödeneği alanların genel sağlık sigortası primi yatırılıyor, ailesi de sağlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. (Sabah)

 • Borsa haftayı rekorla kapattı
  on Aralık 3, 2021 at 4:05 pm

  Borsa, haftanın son işlem gününü yüzde 1,61’lik yükselişle rekor seviyede tamamladı.

 • Memur ve emekli 2022 enflasyon farkı ne kadar, yüzde kaç olacak? İşte son durum
  on Aralık 3, 2021 at 2:44 pm

  Emekli ve memur zam oranı için enflasyon rakamları büyük önem arz ediyor. Enflasyon farkı için TÜİK’den gelecek açıklamayı bekleyen memur ve emekliler Kasım ayı enflasyonunun da açıklanmasıyla birlikte oluşan farkı araştırmaya başladı. Peki, memur ve emekli enflasyon farkı ne kadar, yüzde kaç?

 • İmamoğlu'ndan Halk Ekmek açıklaması
  on Aralık 3, 2021 at 10:51 am

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Halk Ekmek fiyatına zam geleceği iddialarıyla ilgili, “Bir şekliyle maliyetlerimizi kurtarmasa da süreci yürütebilecek durumdayız. Ancak tabii ki önümüzdeki yıl nasıl bir maliyetle karşı karşıya kalacağız ki sübvanse etmeyi elbette düşünürüz ve yaparız bunu çekinmeyiz ama ne kadarını yapabiliriz, nasıl bir fiyat çıkabilir, inanın bunu tahmin etmek güç” dedi.

 • Memur ve emekli enflasyon farkı zammı ne kadar olacak?
  on Aralık 3, 2021 at 9:13 am

  Kasım ayı enflasyonunun bugün açıklanmasının ardından memur ve emeklilerin yıl sonunda ne kadar enflasyon farkı zammı alacağı da merak konusu oldu. Temmuz-Kasım dönemi enflasyonuna bakıldığında memurlar ve memur emeklileri şimdiden yıl sonu için yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı hak etmiş durumda. Yılsonu zammı aralık ayında açıklanacak rakamla kesin olarak belli olacak.

 • Kahve fiyatları sene başı 30 liraydı şimdi 140 lira
  on Aralık 3, 2021 at 8:16 am

  40 yıllık hatırı olan, koyu sohbetlerin vazgeçilmezi kahvenin fiyatı arttı. Kilo fiyatı sene başında 30 TL olan Türk kahvesi, Ağustos’ta 90 liraya yükseldi. Türk kahvesinin kilosu bugünlerde ise 140 liraya satılıyor. Fiyattaki yükselişe rağmen Eminönü’nde bulunan meşhur kahvecilerin önünde kuyruk yine var. 

 • Aralık ayı kira artış oranı yüzde 17,71 oldu
  on Aralık 3, 2021 at 7:22 am

  Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Aralık ayı kira artış oranı belli oldu. TÜFE’nin on iki aylık ortalaması baz alınarak belirlenen kira artış oranı Aralık ayı için yüzde 17,71 oldu.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan "yeni ekonomi modeli"ne geçildiğini açıkladı
  on Aralık 3, 2021 at 6:16 am

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın düşük faiz temelli “yeni ekonomi modeli”ne geçildiğini açıklamasının ardından önceki gece Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yapılan görev değişikliği, AK Parti kulislerini hareketlendirdi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomide yol haritasını anlattı: Çin de böyle büyüdü
  on Aralık 3, 2021 at 4:32 am

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kurmaylarına ‘ekonomide yeni dönem yeni yol haritası’nı anlatırken Çin örneğini verdiği öğrenildi: “Türkiye’yi üretimle büyütmek, faiz kıskacından çıkarmak için ekonomide yeni dönemi başlattık. Üretimle yabancı yatırımcıların dikkatini çekeceğiz. Çin böyle büyümüş. Biz pazara daha yakınız, onlardan daha avantajlıyız.” (Hürriyet)

 • Borsa günü rekor seviyede kapattı
  on Aralık 2, 2021 at 3:40 pm

  Borsa, günü yüzde 1,22’lik yükselişle rekor seviyede tamamladı.

 • Bakan Kurum onayladı, poşet ücretinde 2022 yılında artış olmayacak
  on Aralık 2, 2021 at 12:11 pm

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 2019 yılında 25 kuruş olarak başlayan 2020 ve 2021 yıllarında aynı ücretle devam eden plastik poşet ücretlerinin 2022 yılı için de aynı ücretten devam etmesine karar verdi. 2022 yılı aralık ayı sonuna kadar plastik poşet ücreti sabit kalacak.

 • İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Aksu: Bizim talebimiz yaklaşık yüzde 60 oranında zam 
  on Aralık 2, 2021 at 8:51 am

  İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Eyüp Aksu, “Geçen ay İBB yüzde 25 oranında zam teklifi yaptı. Tabii bizim araç fiyatları, demirbaş giderleri, yakıt fiyatları, işçilik ve parça fiyatları yüzde yüz oranında arttı. Biz de diyoruz ki, makul bir şekilde İstanbul’da yaşayanları da, taksici esnafını da düşünerek, taksici esnafının da gelir kaybını iyileştirmek şartıyla, UKOME’de ortaklaşa bir karar alınsın, her iki taraf da memnun olsun. Bizim talebimiz yaklaşık yüzde 60 oranında zam ama takdir komisyonun” dedi.

 • İş yerlerinde kahve tüketimi arttı
  on Aralık 2, 2021 at 8:04 am

   İş dünyası güne kahve içerek başlıyor. En çok kahve 08.30-10.00 arası tüketiliyor.

 • Van Valisi Bilmez, ekmek zammını onaylamadı
  on Aralık 2, 2021 at 7:42 am

  Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği bünyesinde kurulan komisyonun aldığı ekmeğin 2,5 liradan satılma kararını onaylamadı. Vali Bilmez, “Zammı onaylamadık ve odayı da uyardık. Ekonomik dengeler oturduğunda bu konuyu bir daha görüşürüz” dedi.